Cam Balkon Montajı Nasıl Yapılır ?

Cam balkon montajı işçiliği alanında profesyonellik isteyen zor olan bir meslektir. Uzun süreli bir kullanım istiyorsanız kaliteli ve doğru montaj olanaklarına sahip cam balkon tercih etmelisiniz. Uygulanan bazı yanlış montajlar sonrası balkonunuz hasar görebilir ve en küçük darbe veya çarpmada kırılma , düşme vb. gibi olaylar yaşanabilir.  Bu nedenle cam balkon montajı profesyonel eller aracılığı ile yapılmalıdır.  Bu işe başlamadan önce iş güvenliği önlemini almalısınız. Her ne kadar cam balkon işlerinin tehlikesi az olsa bile her işe başlamadan önce tüm önlemleri aldığınızdan emin olun. Aksi takdirde hayatınızı riske atmış olursunuz. Eğer yüksek yapılarda çalışıyorsanız yanınızda gerekli eğitimi almış bir çalışan ile olmanızda fayda vardır.

Cam balkon montajına ilk önce hangi parçanın hangi tarafa geleceği belirlenir ve ona göre ölçü alınıp montaj delikleri açılır. Alınan ölçülere ve açılan montaj deliklerine göre yan dikme profilleri alt kasa mermerin üzerine yerleştirip parçalar montajlanır. Bu sayede cam balkonun alt tabanını  bitirmiş olursunuz. Sonrasında ise ray profilleri montajlanır. Daha sonra tekerlekli kanatlara geçilir. Bu işlemleri yaparken gönye yardımı ile eğrilik olmamasına da dikkat etmeniz gerekir. Tekerlekli kanatların işi de bitince çıkış ağızlı kanal montajına geçilir. Alt , üst çıkış ağzının plastikleri sökülür ve frenler yerleştirilir. Kanat ayarı ve fren sabitlenir. Son olarak da doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Böylelikle cam balkon montajını tamamlamış olursunuz.

Cam Balkon Avantajları ve Dezavantajları

Cam balkon günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Cam balkon kullanımı ile balkonlarınız daha kullanışlı hale geliyor.  Cam balkonun görselliğinin yanı sıra işlevselliği de oldukça ön plandadır. Çünkü cam balkonun avantajları oldukça fazladır. Sizler için aşağıda cam balkon avantajlarını sıraladık ;

Avantajları ;

  • Hava koşullarına dayanıklılığı sayesinde balkonunuzda eğlenceli zamanlarınızda sizlere eşlik eder.
  • Mevsimsel konfor sağlar.
  • Ses yalıtımı sağlayarak dışarıdan gelen gürültü , veya insan seslerinin içeriye girmesine engel olur.
  • Isı yalıtımı sağlayarak dışarıdaki soğuk havanın içeriye girmesine engel olur. 
  • Temizliği oldukça kolaydır.
  • Cam balkon sayesinde dışarının tozu pisi balkonunuza gelmez.
  • Daha birçok avantajı bulunan cam balkonlar kullanıcıların beğenisi toplamaktadır. 

Dezavantajları ;

  • Cam balkonun istisnai durumlar harici dezavantajları yoktur. Tam tersine sağladığı avantajlar ile balkonlarınızı daha yaşanabilir bir ortam haline getirmektedir.

Cam Balkon Cam Kalınlığı Kaç Olmalı ?

 Balkonlarımızda cam balkonları sıklıkla kullanırız. Cam balkonlar uygulanmadan önce detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Ve usta eller tarafından yapılmaya özen göstermelidir.  Cam balkonlarımızı yaptırmadan önce  balkon camında kullanılan camın özelliklerine dikkat etmeliyiz. Ses yalıtımı , ısı yalıtımı , ve hava koşullarına karşı sağlam olmalıdır. Cam balkon kalınlığı oldukça önemlidir. Ortalama cam ölçü ve ebatları 8mm veya 10 mm olmalıdır. Bu sayelikle camlarımız darbelere ve dış etmenlere karşı daha dayanıklıdır. Sizde cam balkonlarınızı usta eller tarafından yaptırmalısınız. Sizde cam balkon hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Mesaj Gönder
Yardım ister misiniz?
Taner Cam Balkon
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Call Now Button