Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır ?

Cam balkon diğer balkonlara göre  dört mevsim koruma ve konfor sağlayan bir sistemdir. Hepimizin evlerinde mekanlarda kullandığı cam balkonlar hem görselliği hemde işlevselliği ile büyük öneme sahiptir. Cam balkonlar ile balkonlarımız daha estetikleşiyor. Her ölçü ve boyutta üretilebilen cam balkonlar kullanılacak alana göre tasarlanabiliyor. Cam balkonlar ile artık balkonlarımız daha keyifli bir hal alıyor. Isı , ses yalıtımı sağlayan cam balkonlarımız dışarıdaki sesin içeriye girmesini içerideki sesin ise dışarı gitmesini engelliyor. Bu sayelikle hem açık havada oturmaya devam ediyor hemde iletişim veya sohbetlerinizde bir azalma olmuyor. Gelin hep birlikte cam balkon hakkındaki blog yazısımızın detaylarını inceleyelim.

Cam Balkon Modelleri

  • Katlanır Cam Balkon 
  • Sürgülü Cam Balkon
  • Isıcamlı Cam Balkon

Olarak 4′ e ayrılır ve bu modellere ve renklerine göre fiyatlandırılır.

Katlanır Cam Balkon Nedir?

Katlanır cam balkon sistemi Finlandiya’da ilk olarak bulunmuş ve zamanla tüm dünyaya yayılarak kullanılmaya başlanmıştır.  Bu yüzden oldukça popüler ve sıklıkla tercih edilmektedir. Katlanır cam balkon sistemi cam kanatlarının birbiri üzerine katlanarak açılması ile oluşan bir sistemdir. 

Sürgülü Cam Balkon Nedir?

Sürgülü cam balkon , sistemi de sıklıkla tercih edilmektedir. Sürgülü cam balkonlar yalıtım konusunda da ön plandadır. Balkonlarınızı dışarıdan gelecek toz kir ,gürültü ve daha bir çok etmene karşı koruma sağlar. Oldukça kullanışlı olan sürgülü cam balkon sistemini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Isıcam Cam Balkon Nedir?

Isıcamlı cam balkon katlanır ray sistemi ve ısı yalıtımı le ön plandadır. Isıcamlı cam balkon ile , içerideki ısıyı ve sesi sabit tutup mükemmel bir konfor sağlayabilirsiniz.

Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır ?

Cam balkonlar günümüzde sıklıkla tercih edilen sistemlerdir. Cam balkon sistemleri ile dört mevsim konfor elde edebilirsiniz. Bir çok avantajı bulunan cam balkon ölçüsü nasıl alınır ? hepimizin sorduğu ve merak ettiği sorulardan birisidir. Cam balkon ölçüsü almak bilindiği gibi zor bir durum değildir. Tam tersine oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. İlk olarak uygulanacak alana göre cam balkon çizimi oluşturun. Daha sonra en ve boy ölçülür. Bu alınan ölçüler güzelce not edilmelidir. Sonra alınan ölçüler M2 ‘ye çevirilir. M2 ‘ye çevirmemizin bir diğer nedeni ise fiyatlandırma açısından da bize kolay sağlamasıdır. 

Bu işlem ise şöyle:(en x boy = m2) yani, 4 m x 5 m = 20 m2 ‘dir.

Bu hesaplar doğrultusunda hem ölçü alınır hemde bütçenize en uygun fiyatlar sizin oluşturulur. Sizde en uygun bütçe dostu fiyatlar almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Yılların verdiği tecrübe ile balkonlarınızı güzelleştirelim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Mesaj Gönder
Yardım ister misiniz?
Taner Cam Balkon
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Call Now Button